MENU

Lutein kapszula - A szem vitaminja

Lutein kapszula - A szem vitaminja
A termék nem rendelhető

Szemünk fokozottan ki van téve a káros környezeti hatásoknak. Ilyen például az ultraibolya-sugárzás, a tévéképernyô és a számítógép-monitorok közvetlen hatása. De a sejtek anyagcseréjének melléktermékeként keletkezô szabad gyökök is káros hatással vannak szemünkre. Az antioxidáns vegyületek – például a karotinoidok – hatékonyan lépnek fel ezek ellen a szabad gyökök ellen. A lutein is ilyen antioxidáns vegyület, mely szervezetünkbe kerülve – a felszívódást követôen – a szem két területén halmozódik fel: a szemideghártya (retina) sárgafoltján (makula), valamint a szemlencsében.

A lutein mennyisége egyenes arányban áll a makula pigmentsûrûségével, melynek kulcsszerepe van a szembe jutó káros sugarak (például a különösen veszélyes UV-spektrum fölötti tartományban elhelyezkedô úgynevezett kék fény) kiszûrésében. A lutein a szem egészsége szempontjából kiemelkedôen fontos.
Antioxidáns hatása miatt hatékonyan gátolja a zsírok peroxidációját, ezért kulcsfontosságú szerepet tölt be a szem védelmében is. E kiváló hatása természetesen nemcsak a szemben, hanem más szervekben és anyagcserefolyamatokban is érvényesül. lutein az a korszerû étrendkiegészítô, amelynek folyamatos fogyasztásával sokat tehetünk szemünk épségéért. Napi 1 kapszula (6 mg) lutein elfogyasztása az egészséges életmód keretein belül hozzájárulhat a szem egészségének megôrzéséhez.

Mi a lutein pontos szerepe?

A lutein és a zeaxantin elnyelik a nap káros ibolyántúli sugarait és semlegesítik a retinában (a szem fényérzékeny részében) lévő szabadgyököket, amivel csökkenthetik a sárgafolt-degeneráció veszélyét, az idősebb korban jelentkező gyakori szembetegség és látásvesztés fő okát. A retina középső területén, az úgynevezett sárgafoltban vagy makulában (a makula latin neve "macula lutea" azaz "sárgafolt") találhatók a látóideg-végződések a legsűrűbben, ennélfogva ez a terület teszi lehetővé az éleslátást; ezen kívül a sárgafolt tartalmazza a szervezetben a legmagasabb mennyiségben a luteint és a zeaxanthint. A szerepük - legalább részben - az, hogy kiszűrjék azokat a fénysugarakat, melyek a makula degenerációra jellemző homályos látást okozhatják. A lutein és a zeaxanthin sárga festékanyagok (pigmentek), amelyek elnyelik a kék fényt - azt a fényt, amelyik egyébként a szemben károsodást okozhatna.
Az emberi szervezet nem tudja a látáshoz nélkülözhetetlen luteint előállítani, ezért azt táplálkozásunkkal kell magunkhoz vennünk.

Kutatási eredmények

Egy több mint 850 embert vizsgáló amerikai tanulmány szerint azok, akik hetente legalább kétszer fogyasztottak luteinben gazdag zöldségeket, például spenótot és kelkáposztát, feleannyian szenvedtek látásproblémákban, mint azok, akik legfeljebb havonta egyszer fogyasztottak ilyen ételeket. Egy 1999-es amerikai felmérés tanulsága szerint már három hónap alatt kimutatható volt a luteinben gazdag étrend előnye a makula degenerációban szenvedő páciensek körében. Az Egyesült Államokban a szemészek 84%-a javasolja lutein fogyasztását és a szemorvosok 91%-a gondolja úgy, hogy a lutein fontos szerepet játszik a szem egészségének megőrzésében. A szakértők abban egyetértenek, hogy az átlagember étrendjében csak elenyésző mennyiségű lutein szerepel. Ez érthető, hiszen kevesen esznek főtt spenótot és kelkáposztát naponta, de még akár hetente is. Ezért - sok vitaminhoz, antioxidánshoz és nyomelemhez hasonlóan - táplálkozásunk ilyen jellegű hiányosságait ajánlatos luteintartalmú filmtabletta fogyasztásával pótolni.

Adagolás: 1 tabletta naponta , étkezés közben

Egy doboz tartalma 60 db kapszula



Összetétel:
6 mg