MENU

Smokerade - védelem aktív és passzív dohányosoknak

Smokerade - védelem aktív és passzív dohányosoknak
A termék nem rendelhető

Ha Ön dohányzik, biztosan tudja, hogy milyen fontos lenne leszoknia, mert ez a legjobb módja annak, hogy egészséges maradjon. De vajon tisztában van-e a dohányzás káros hatásaival, illetve azzal, hogy a passzív dohányzás is ugyanolyan veszélyeket hordoz magában?

A Smokerade több összetevôbôl álló, kiváló antioxidáns készítmény, mely hozzájárul a dohányzás okozta fokozottan káros oxidatív folyamatok gátlásához, elôsegítve ezzel a sejtek és szövetek védelmét. A dohányzás során keletkezô füstben ez idáig mintegy 4000 különbözô anyagot sikerült kimutatni. A dohányzáshoz kapcsolódó legveszélyesebb tényezôk a már említett sejtet károsító szabad gyökök és a füstben kimutatható több mint 40 féle bizonyítottan rákkeltô anyag. Ilyen anyagok például bizonyos policiklusos aromás vegyületek (például a benzpirén), aromás aminok, a nikotin, a nitrózaminok, a butadién, de található a füstben polónium is. A dohányzás során ezen káros anyagok mellett jelentôs mennyiségû szénmo-noxid (CO) is a szervezetbe kerül. A CO több százszor erôsebben kötôdik az oxigén szállítását végzô hemoglobinhoz, ezért már csekély koncentrációban is mérgezô!

A készítmény aktív összetevôje a C- és az E-vitamin, a koenzim-Q10, a cink és a szelén – valamennyi hatékony antioxidáns. A Cayenne-bors ismert anyagcserét fokozó hatása elôsegítheti a méregtelenítést. Az általában gyümölcsökben található ellágsav és a magas polifenoltartalmú zöldteakivonat szinergikus hatást fejt ki mindazokkal az anyagokkal szemben, amelyek a véredényeket, a tüdôt, a szívet, a gyomrot, a húgyhólyagot és a hemoglobint károsítják.

Tudjon meg többet a zöld teáról és a zöld tea hatásairól

Keleten a zöld teát már i.e. 3ooo évvel ezelôtt említik az orvosi feljegyzések mint a hosszú élet és az egészség italát. Nyugaton viszont elsôsorban a fekete tea terjedt el, melynek pozitív hatásai messze elmaradnak a zöld teáétól. A különbség egyébként a tealevelek fermentációjában van. A fekete teához a leveleket hosszabb idôn át erjesztik, így elveszíti jótékony hatásának java részét. Nem így a zöld tea, amely számos egészségvédô anyagot tartalmaz.

teljes cikk elolvasása

 

A zöld tea legendája a nyugati orvosok figyelmét is felkeltette. Az egyik leghíresebb kísérletet a zöld teával 1997-ben végezték a neves University of Kansas kutatói. Ebben bebizonyították, hogy a zöld teában található a legnagyobb mennyiségû ismert antioxidáns. Nagy mennyiségû polifenolt - elsôsorban az epigallokatechin gallát nevû katechinszármazékot és ellágsavat - tartalmaz. Ezek a vegyületek az anyagcserefolyamatokba avatkoznak bele igen bonyolult módon. A polifenolok egyik alosztályának a flavonoidoknak egyik fontos biológiai hatása gyökfogó képességük, azaz a jelentôs energiafelesleggel rendelkezô molekulák - idetartoznak szabad gyökök is - energiatöbbletét átveszik anélkül, hogy közben más molekulák sérülnének. A különbözô flavonoidok gyökfogó képessége eltérô. A zöld teában található katechinszármazék, az epigallokatechin különösen hatékony gyökfogó. Hatékonyabb, mint a C- és az Evitamin együtt. Feltehetôleg ennek köszönheti jelentôs egészségvédô szerepét is. Elsôsorban olyan állapotokban hatékony, ahol a szabadgyök- képzôdés oka vagy következménye a betegség kialakulásának, illetve lefutásának. A zöld tea tartalmaz még illóolajokat, koffeint (teint) és ásványi anyagokat: 20 mg káliumot, amely a sejtek fô ásványianyag összetevôjét képviseli, valamint 60 mg foszfátot és természetes, szerves fluort, amelyek igen fontosak a csontok, a fogak és számos biokémiai folyamat (pl. az energia-háztartás, az ún. oxidatív foszforiláció) számára.
A teljesség igénye nélkül felsorolt vizsgálatok a zöld tea jótékony hatását igazolják, valamint egyértelmûen mutatják, hogy a zöld tea hatóanyagaiként is ismert polifenolok elsôsorban megelôzésre, egy adott betegség kockázatának csökkentésére alkalmasak. Egy már kialakult betegség esetében „csak" a kezelés kiegészítéseként jöhetnek szóba, önmagukban nem elég hatékonyak!

A rendszeres zöldtea-fogyasztás hatása:

  • képes mérsékelni a daganatok kialakulásának kockázatát,
  • képes mérsékelni a gyulladással járó szájbetegségeket (elsôsorban a nyelvgyulladást),
  • csökkenti az összkoleszterinszintet.
  • kedvezô irányba tolja el a „jó" és a „rossz" koleszterin (HDL/LDL) arányát.
  • csökkenti a magas trigliceridszintet,
  • csökkenti a vérlemezkék összetapadó képességét,ezáltal mérséklôdik a vérrögképzôdési hajlam.
  • csökkenti a magas vérnyomást.
  • mérsékeli az immunrendszer mûködésének zavarát,
  • képes mérsékelni a fertôzés következményeit,
  • képes mérsékelni a reumás bántalmak (írheumatoid arthritis) kialakulásának kockázatát.
  • zsírégetô és termogenezist (hôtermelést) serkentô hatása is van

A zöld tea nem csodaszer, önmagában nem elegendô egészségünk megôrzéséhez, de rendszeres fogyasztása sokat segíthet a káros behatások elleni védekezésben.
A következô CaliVita termékek tartalmaznak zöld tea kivonatot s benne jelentôs mennyiségû epigallokatechint és ellágsavat:
a Mega Protect 4 Life, a Slim Formula, a Smokerade, a VitalA/AB

Sejtjeink védelme - Antioxidánsok és szabadgyökök

Rohanó világunkban sejtjeink védelme különös figyelmet igényel. Számos veszély leselkedik ránk, melyek nagy része civilizációs eredetû. Gondoljunk csak bele, napjaink mekkora részét teszi ki a szmoggal, dohányfüsttel, különbözô kemikáliákkal való érintkezés vagy akár a stressz. És akkor még nem beszéltünk a napsugárzásról, mely bizonyos körülmények között szintén sejtkárosító hatású. Sejtjeink védelmével kapcsolatosan napjainkban az embereket leginkább az antioxidáns védelem kérdése foglalkoztatja. Rengeteget hallunk róla, számos tudományos kísérlet, és ebbôl következôen számos vita tárgyát is képezi.

teljes cikk elolvasása

Az élet talán egyik legnagyobb paradoxonja az oxigén létünkben betöltött szerepe. Egyfelôl elengedhetetlen a földi élethez, másfelôl pedig rendkívül nagy reakciókészsége folytán számos káros folyamat elindítója is lehet. Az antioxidáns szó – ahogy a neve is mutatja, „oxidáció elleni"-t jelent. Testünkben minden pillanatban végbemennek ún. oxidációs folyamatok, melyek létfontosságúak szervezetünk normális mûködéséhez, ám lezajlásuk során szabad gyökök keletkeznek. A szabad gyökök párosítatlan elektronnal rendelkezô, nagyon reakcióképes részecskék, melyek – mivel az elektronok rendszerint párban szeretnek létezni – állandó elektronkeresésben vannak. Instabilitásuk miatt a hiányzó elektront a környezetükben levô molekuláktól vonják el, mely során oxidálják azokat, ami a sejtek és szövetek károsodáshoz vezet. Mivel nagyon könnyen lépnek reakcióba, gyakorlatilag bárhonnan képesek elektront „lopni“. A szabad gyökök legnagyobb veszélye nem pusztán a létezésük, hanem az, hogy az elektronjuknak való „pártalálás" során az, akitôl „ellopják", szintén elektronhiányos lesz. A szabad gyökök tehát bonyolult és kiszámíthatatlan reakciók egész sorát indíthatják el, melynek során károsítják a sejtfalakat, magát a sejtet, illetve a nukleinsavakat (DNS) is. Meg kell jegyezni, hogy bár a szabad gyököknek általában a káros tulajdonságairól beszélünk többet, vannak olyan folyamatok is a szervezetben, ahol épphogy jótékony hatással rendelkezhetnek. Fontos szerepük van például a megfelelô immunvédelemben, hiszen falósejtjeink ún. szuperoxid szabad gyököket is felhasználnak a kórokozók ártalmatlanítása során.

Szervezetünk többféle módon védekezik a szabad gyökök hatásai ellen, például alacsony szöveti oxigénnyomással, illetve saját maga által termelt antioxidáns enzimekkel. Normál esetben az antioxidáns védekezés és a szabad gyökök támadása egyensúlyban van. Amennyiben a mérleg nyelve a szabad gyökök hatásai felé billen, kialakul az ún. oxidációs stressz. A szabad gyökök felhalmozódása számos betegség kiindulópontja lehet, ugyanakkor szoros összefüggésben van az öregedés sebességével is. A szabad gyökök keletkezéséhez a felgyorsult világ nagymértékben hozzájárul. Szinte minden negatív civilizációs hatás, beleértve a fent említett szmogot, a kemikáliákat, a stresszt, a káros UV-sugárzást, elôsegíti a szabad gyökök keletkezését. A felszaporodott szabad gyökök ártalmatlanításához nagyobb mennyiségû antioxidánsra van szüksége szervezetünknek. Egyértelmû tehát, hogy minél több ilyen hatásnak vagyunk kitéve, annál nagyobb antioxidáns védelemre van szükségünk.

Hogyan juthatunk antioxidánsokhoz?

Elsôsorban magas antioxidáns tartalmú ételek fogyasztása révén, de számos kiváló minôségû, antioxidánsokat tartalmazó étrendkiegészítô is elérhetô, melyek jellemzôen koncentrált formában tartalmazzák az értékes hatóanyagokat. A CaliVita számos antioxidáns hatású készítményt forgalmaz, mellyel kiválóan elôsegítheti sejtjeinek védelmét a szabad gyökök károsító hatásaival szemben.

Egy doboz Smokerade tartalma 90 db tabletta

Adagolás: 3x1 tabletta naponta



Összetétel:
60 mg
300 mg
5 mg
10 mcg
5 mg
2,5 mg
20 mcg