MENU

Communiguard - Az elektroszmog elleni védelem

Communiguard - Az elektroszmog elleni védelem
A termék nem rendelhető

Minden elektromos árammal mûködô egység elektromos, illetve mágneses mezôkkel van körülvéve. Az elektromágneses terek leggyakoribb hétköznapi forrásai a háztartási eszközök, a számítógépek, távközlési eszközök, televíziók, mobiltelefonok, gépjármûvek, illetve az egyszerû elektromos vezetékek is. Ezek a mezôk – különösen, ha hosszú távon kapcsolatban vagyunk velük – szervezetünk mûködésére is hatással vannak. Beleszólhatnak a megfelelô alvás-ébrenlét ciklusba, valamint gyakran tulajdonítanak nekik egyéb negatív hatást is, mint például a fejfájást, a fül és arc melegedést, alvászavart, általános levertséget, fáradtságot stb. A COMMUNIGUARD egy olyan informatikailag kezelt fólia, amely egyszerû használatával elôsegítheti a szervezet védekezését az elektromágneses térrel rendelkezô eszközök fent említett hatásai ellen úgy, hogy a testünket érô káros hullámokat harmonizálja.

Hatásosságát vizsgálták az EUTROPA Intézetben Németországban, illetve biorezonanciás vizsgálatoknak alávetve is kiváló eredményeket mutatott. Természetesen nem csupán mobiltelefonokra, hanem minden olyan készülékre ajánljuk, amely mûködése során elektromágneses teret hoz létre (pl. vezeték nélküli telefon, bébiôrzô, mikrohullámú sütô, gépjármû stb.).

Az elektroszmog elleni védelem

Életünk ma már szinte elképzelhtetlen elektronikus készülékek nélkül. Segítik a kommunikációt, segítségükkel tájékozódunk szűkebb és tágabb környezetünk eseményeiről, megkönnyítik mindennapjainkat. Legtöbbjük ma már elengedhetetlen kelléke a moder életnek

teljes cikk elolvasása

Minden elektromos árammal muködô egység elektromos, illetve mágneses mezôkkel van körülvéve. Az elektromágneses terek leggyakoribb hétköznapi forrásai a háztartási eszközök, a számítógépek képernyôi, a távközlési eszközök, a televíziók, mobiltelefonok, gépjármuvek, illetve az egyszeru elektromos vezetékek is. Ezek a mezôk mindenképpen hatnak az élô szervezetekre, ami számos tünetben nyilvánulhat meg. Ilyen például a nyugtalanság, a fejfájás, de tartós behatásuk zavarhatja a test saját ciklusait is, az alvás-ébrenlét (cirkadián) ritmust, és krónikus fáradtságot stb. okozhat.

A COMMUNIGUARD egy olyan informatikailag kezelt fólia, amely egyszeru használatával elôsegítheti a szervezet védekezését az elektromágneses térrel rendelkezô eszközök fent említett hatásai ellen. A mobiltelefon talán a leggyakrabban használt elektromágneses teret generáló készülék. Azért is fontos rá fokozottan ügyelni, mert a többi készülékhez viszonyítva nemcsak gyakrabban és hosszabb ideig használjuk, de ez alatt az idô alatt általában sokkal közelebb helyezkedik el a testhez, mint a többi elektromos eszköz. Sok országban a lakosságnak több mint fele használ mobiltelefont, és ez az arány egyre növekszik. A sugárzás egészségügyi kockázatainak megbecsülésével számos kutatás foglalkozott már, de ezek eredményei nem adtak egyértelmu válaszokat.

Habár a sugárzás értékei minden országban megfelelnek a törvényi elôírásoknak, mégis sokan panaszkodnak olyan kellemetlenségekre, melyeket gyakran a mobiltelefonok használatával hoznak összefüggésbe. Ezeket rendszerint azzal magyarázzák, hogy túlingerelt a szabályozórendszer, aminek hosszabb távon számos káros hatása lehet, például az immunrendszer diszfunkcióihoz vezethet. A védekezôrendszer legyengülése ördögi kört indíthat be, mivel ez további zavarokat okozhat (a sejtek energiaellátásának zavarát, anyagcserezavarokat stb.). A tartósan elszenvedett elektroszmog tehát károsíthatja az immunrendszert, a károsodott immunrendszer pedig még érzékenyebbé tehet az elektroszmoggal szemben. A rádiófrekvenciás tér a telefonálás alatt behatol a testbe is, ahol elnyelôdve melegedést okoz. Az 1800 MHz-en muködô hálózatoknál a behatolás mélysége 1 cm. A leggyakoribb panaszok: fejfájás, a fül és arc melegedése, idegesség, alvászavar, általános levertség, fáradtság stb.

Hogyan segít a Communiguard?

Ragassza a COMMUNIGUARD-ot egyszeruen a mobiltelefon hátuljára vagy az akkumulátorra! Semmi mást nem kell ezután tennie! Nem kell idôszakosan cserélni (kivéve, ha a fólia megsérül), nem kell újratölteni, használata ezért egyszeru és kényelmes.
A fólia a biofizika elvén muködik. A gyártás során a zavaró faktorokat kiváltó molekuláris stimulációkat fiziológiás paraméterekké kódolják (betukké, szimbólumokká vagy a könnyebb érthetôség végett: hangjegyekké). Ezeket egy speciális komputerprogram segítségével bináris kódokká alakítják át, melyeket egy megfelelô hordozóanyagra viszik fel (jelen esetben alumíniumlapra). Ezeket az információkat tehát a zenéhez hasonlóan, mintegy „kottaként“ jegyzik le a COMMUNIGUARD-ra. Ahhoz, hogy ezeket a „hangokat“ felszabadítsuk, egy lejátszó eszközre van szükség: ez a lejátszó tulajdonképpen maga az ember, illetve az ember sejtjei. A COMMUNIGUARD tehát nem egy leárnyékoló védôpajzs, hanem használója szervezetét teszi ellenállóvá a káros hatásokkal szemben azáltal, hogy harmonizálja a káros sugarakat.

A COMMUNIGUARD használata egyszeru és biztonságos. Mivel nem árnyékolja le a telefont, nem növeli sugárzását, sem energiafelhasználását. Hatásosságát vizsgálták az EUTROPA Intézetben Németországban, illetve biorezonanciás vizsgálatoknak alávetve is kiváló eredményeket mutatott. Természetesen nem csupán mobiltelefonokra, hanem minden olyan készülékre ajánljuk, amely muködése során elektromágneses teret hoz létre (például más vezeték nélküli telefon, bébiôrzô, mikrohullámú sütô, gépjármu stb.)

Ahhoz, hogy telefonhasználatunk biztonságos legyen, fontos, hogy betartsuk a mobiltelefonálás egyéb biztonsági szabályait:

  • lehetôség szerint ne telefonáljunk akkor, ha gyenge a térerô, mert ez a készüléket, hogy elérje a távolabbi állomást, nagyobb sugárzásra ösztönzi;
  • ne használjuk autóban, mert ahhoz, hogy a sugarak átjussanak az autó fémrétegén, a telefonnak szintén erôsebben kell sugároznia;
  • lehetôleg használjunk kihangosítót, head-setet;
  • ne használjuk orvosi berendezések, illetve olyan berendezések (például repülôgépek navigációi) közelében, amelyeket zavarhatja.

 

Az elektroszmog hatásai

Bárhol, ahol elektromosság van legyen az egy egyszerű vezeték vagy akár egy elektromos berendezés, mind a mágneses, mind az elektromos tér megtalálható. Az elektromos energia használata a mindennapi élet elengedhetetlen része lett, és különösen alattomos fenyegetést jelent, mivel érzékszerveinkkel nem érzékelhető, így az ember hajlamos arra, hogy a hatását alábecsülje. Mindemellett olyan jelens égről van szó, amit nem tudunk sem kikerülni, sem előle elbújnu, hiszen ott van a mindennap használatos berendezéseink, háztartási eszközök, híradástechnikai eszközök, mobiltelefonok, még az egyszerű kábelek közelében is.

teljes cikk elolvasása

Külön figyelmet érdemelnek ezek közül a mobiltelefonok (mivel állandóan testközelben tartjuk ôket), a vezeték nélküli telefonok (mert pulzáló digitális hullámokkal mûködnek, éjjelnappal, függetlenül attól, hogy éppen használatban vannak-e vagy sem) és mindazok az eszközök, amiket a nap számottevô részében a közvetlen közelünkben tartunk (például laptopok).
Az Európai Parlament nemrégiben nyilvánosságra hozott STOA (Scientific Technology Options Assasment) vizsgálata* is arra utal, hogy a jelenleg használatos biztonsági elôírások nem elegendôek a pulzáló áram ellen. További vizsgálatok pedig arra mutatnak, hogy az elektroszmog valószínûleg sejtjeink örökítôanyagát is képes károsítani.

Mióta a mobiltelefon megkezdte hódító útját, a vezeték nélküli kommunikáció már nem újdonság. Mindenesetre még mindig nem világos, hogy a rádiókommunikáció ezen formája milyen hatást gyakorolhat az emberi szervezetre. A lakószobákba és jármûvekbe hamarosan behatoló, rádióhullámok tömkelegét magával hozó, mindent átható számítástechnika hatásairól egyelôre szintén csekély ismerettel rendelkezünk.
A kutatók véleménye megoszlik: miután olyan határok vannak megszabva, amelyek bármilyen káros termális hatást meggátolnak (mint például a szövetek sugárzáselnyelését követô felmelegedését), a legtöbb szakember elsô látásra valószínûtlennek tartja azt, hogy a felmelegedéssel magyarázható hatásokon kívül más jellegû hatás is felléphet. Mindeközben azonban több ezer tudományos tanulmány készült például egy nem melegítô jellegû, mobilból származó sugárzás befolyásáról a kalcium ionok ideg- és egyéb sejtek között folyó cseréjénél, vagy ezen sugárzás vérképzési rendszerre gyakorolt hatásáról. Alvást kutató tudósok az agyhullámok mobiltelefonból származó sugárzás okozta változásait vizsgálják, de az agyhullámokban bekövetkezett ilyen változások esetleges utólagos, az egészségre gyakorolt hatásai még nem ismertek.

Egyre nagyobb a jelentôsége az elektroszenzibilitás fogalmának. Az embereknek körülbelül 6-7 százaléka sorolható ide, az eletroszmogra érzékenyek csoportjába. Ez azt jelenti, hogy ezeknél a pácienseknél elektromos készülékek, áramforrások közelében és olyan helyiségekben, amelyekben nagyon magas az elektromágneses terhelés, különbözô panaszok (fejfájás, fáradtság, levertség, hányinger) lépnek fel, melyek hosszú távon elszenvedve akár egyéb egészségügyi problémákhoz is vezethetnek. Mivel az elektromos terhelés világszerte egyre jobban növekszik, az érintettek aránya az elkövetkezendô tíz év alatt akár 15-20 százalékra is emelkedhet. Egyaránt fontos tehát, hogy az elektroszmoggal kapcsolatos ismeretek, illetve védekezési lehetôségeink is megfelelô publicitást kapjanak.

Mindennapjaink során alig töltünk el idôt elektromos eszközök közelsége nélkül. A háztartási gépek, tévék, rádiók, számítógépek és laptopok, és az összes közül talán a leggyakrabban használt, ráadásul mindig  testközelben tartott mobiltelefon is mágneses mezôvel van körülvéve. Ezek a mágneses mezôk – különösen, ha hosszú ideig kapcsolatban vagyunk velük – szervezetünk mûködésére is hatással vannak. Beleszólhatnak a megfelelô alvás-ébrenlét ciklusba, és gyakran tulajdonítanak nekik egyéb negatív hatást is, például fejfájást,  ingerlékenységet, krónikus fáradtságot stb.
A COMMUNIGUARD egy informatikailag kezelt, biofizikai elven mûködô fólia, amely elôsegítheti szervezetünk  védekezését az elektromágneses tér fent említett hatásaival szemben. A COMMUNIGUARD használata nagyon egyszerû. Szedje le óvatosan a védôfóliát, és ragassza rá a telefon hátlapjára vagy az akkumulátorra! Ne vágjon le belôle! A COMMUNIGUARD hatása folyamatos, nincs szükség újratöltésre, cserélni is csak abban az esetben szükséges, ha a fólia megsérül. Ugyanígy alkalmazható egyéb elektromos eszközökön, de akár autóban is.

Az alábbi vizsgálat* során a fej és fül melegedését mérték 4 perccel „normál", illetve COMMUNIGUARD-dal felszerelt telefonnal történô telefonálás után, és az alábbi eredményt kapták.

Alkalmazása: szedje le óvatosan a védôfóliát és ragassza rá a telefon hátlapjára vagy az akkumlátorra. Ne vágjon le belôle! Ugyanígy alkalmazható egyéb elektromos eszközökön, de akár autóban is. Ha mikrohullámú sütôn szeretné alkalmazni, minden esetben a külsô felületre kell ragasztani, mivel a fólia anyaga alumínium! A fel nem használt fóliát tartsa gyermekektôl elzárt helyen!